videobg
Endüstriyel Soğutucu

Endüstriyel Soğutucu

Bir ticari ürünü soğutan veya ticari tesislerdeki havayı nemlendiren sistem olarak tanımlanan mekanizmalara endüstriyel soğutma veya soğutucu adı verilmektedir. Soğuk ve donmuş muhafaza odaları şartlarına uygun olarak üretilen Endüstriyel soğutma sistemleri ya da endüstriyel soğutucular birçok özellik taşımakadır. Soğuk hava depolarının birden fazla kullanım alanı ve kullanım amacı bulunmaktadır. Kullanım amaçlarından bazılarını örneklendirecek olursak;

 • Bulunduğumuz sektörde daha verimli çalışma
 • Müşterilere istenilen özelliklerde ürün sunma
 • Doğru bir şekilde ürünleri muhafaza etmek
 • Endüstriyel soğutma kapasiteyi arttırmak
 • Endüstriyel soğutucular, ortamdaki havayı soğutabilmek için bir buhar sıkıştırması ve hava basıncı kullanırlar. Bir soğutucu ekipman ortalama 1 ile 1000 ton arasında soğutma kapasitesine sahiptir. Gıdaların özelliklerini kaybetmeden uzun süre bekletilebilmeleri oldukça önemlidir. Bunun için endüstriyel soğutuculara ihtiyaç duyulmaktadır. Gıda sektörü için olmazsa olmaz bu ürünler, oldukça dayanıklı malzemelerden imal edilmektedir. Aslında genel olarak tüm endüstriyel mutfak ürünleri dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilmektedir çünkü bu oldukça önem taşımaktadır. Ancak ne kadar dayanıklı olsalar bile yine de arızalanabileceklerini de unutmamamız gerekmektedir.

   

  Endüstriyel Soğutucu Bakımı Nedir? Nasıl Olmalıdır?

  Endüstriyel soğutucuların ilk günkü performansları ile çalışmaya devam etmelerini istiyorsanız, düzenli olarak bakımlarını yaptırmalısınız. Aksi takdirde zaman içerisinde oluşan arızalar işinizi aksatabilir ve bunun yanında zarara uğrayabilirsiniz. Endüstriyel soğutucu satın almadan önce mutlaka firmanın yedek parça hizmeti sunup sunmadığını sormalısınız. Eğer firmanın böyle bir hizmeti varsa bu oldukça iyi bir durumdur. Çünkü firmanın teknik servis ekibi kısa süre içerisinde arızaya müdahale eder ve işlerinizin aksamaması için en uygun çözümü bulurlar.

  Endüstriyel Soğutma Cihazı Kullanım Alanları Nelerdir?

  Endüstriyel soğutma cihazlarının pek çok kullanım alanı bulunmaktadır fakat bunlardan bazı örnekler verecek olursak şunları söyleyebiliriz;

  • Hastaneler
  • Klinikler
  • İlaç Depoları
  • Marketler
  • Pastaneler
  • Restaurantlar
  • Kimya Sanayi

  Siz de eğer endüstriyel soğutma sistemleri, endüstriyel soğutucu, endüstriyel hava deposu vb. ile ilgilenen bir firma arıyorsanız Alfa Proje Dış Ticaret A.Ş ile iletişime geçebilirsiniz.

Get an Offer Contact Us

References

As Alfa Proje, we serve each of our projects with years of experience and passion.

Novartis İlaç
Aytaç Gıda
DODO Marin Balık Restaurant
Mezze House Fenerbahçe
Uysal Hydraulic
Maydanoz Döner Ümraniye Şubesi
Popeyes Kitchen
Golf Dondurma
Berk Unlu Mamüller
Ayfon Yumurta
bakimonarimbg.png

ASSEMBLY, MAINTENANCE AND REPAIR

ALFA PROJE DIŞ TİCARET INC. designs the processes specially according to your special demands and ensures the assembly of your projects by authorized and expert technical teams. Our company is ready to provide 24/7 maintenance and repair support with its expert technical service in Turkey and abroad for your projects.

Promotional Video
Search in site Get an Offer Call Us WhatsApp Support